Samsung I9300 Galaxy S III - karakteristike i cene
Specifikacija
| Osnovni podaci | |
|---|---|
| Dimenzije | 136.6 x 70.6 x 8.6 mm (5.38 x 2.78 x 0.34 in) |
| Dostupan u bojama | Pebble blue, Marble white, Amber brown, Garnet red, Sapphire black, Titanium grey, La Fleur |
| Objavljen | 2012, May |
| Težina | 133 g |
| Kamera | |
| Funkcije | Simultaneous HD video and image recording, geo-tagging, touch focus, face/smile detection |
| Prednja Kamera | 1.9 MP, 720p@30fps |
| Video zapis | 1080p@30fps, check quality |
| Zadnja kamera | 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash, check quality |
| Ekran | |
| Dijagonala | 720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density) |
| Tip | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Zaštita | Corning Gorilla Glass 2 |
| Memorija | |
| MicroSD | microSD, up to 64 GB |
| RAM | 1 GB RAM |
| ROM | 16/32/64 GB |
| Baterija | |
| Promenljiva | Da |
| Snaga | Li-Ion 2100 mAh battery |
| Vreme pripravnosti | Up to 590 h (2G) / Up to 790 h (3G) |
| Vreme razgovora | Up to 21 h 40 min (2G) / Up to 11 h 40 min (3G) |
| Funkcije | |
| Grafika | Mali-400MP4 |
| Ostalo | TouchWiz UI |
| Ostalo | S-Voice natural language commands and dictation
Smart Stay eye tracking Dropbox (50 GB cloud storage) Active noise cancellation with dedicated mic MP4/DivX/XviD/WMV/H.264 player MP3/WAV/eAAC+/AC3/FLAC player Photo/video editor Document viewer |
| Ploča / Čipset | Exynos 4412 Quad |
| Procesor | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 |
| Radio | Stereo FM radio with RDS |
| Senzori | Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer |
| Zvuk | |
| Ulaz za slušalice | Da |
| Zvucnici | Da |
| Zvucnici | Da |
| Softver | |
| Operativni Sistem | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich), 4.3 (Jelly Bean) |
| Komunikacija | |
| 2G | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| Bluetooth | v4.0, A2DP, EDR, apt-X |
| Brzina | HSPA 21.1/5.76 Mbps |
| EDGE | Class 12 |
| GPRS | Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps |
| GPS | Yes, with A-GPS, GLONASS |
| Internet Pregledač | HTML, Adobe Flash |
| NFC | Yes |
| Poruke | SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM |
| SIM | Micro-SIM |
| USB | microUSB v2.0 (MHL TV-out), USB Host |
| WiFi | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot |


